Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021

З 7 червня розпочинають роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

Опубліковано 04 Червня 2021 року, о 13:51

З 7 червня 2021 року у закладах вищої освіти, коледжах, а також у професійно-технічних навчальних закладах розпочинають роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Про це сьогодні, 4 червня 2021 року, повідомили під час пресконференції «Вступна кампанія – 2021 для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій: виклики, ризики та перспективи», яка відбулася в приміщенні Міністерства освіти і науки України.

Участь в пресконференції взяли: Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, директорка Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Калупаха, директорка державної установи «Урядовий контактний центр» Ольга Холомєєва та виконавча директорка громадської організації «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Під час пресконференції обговорювалися питання державної політики підтримки молоді з тимчасово окупованих територій України, старт роботи з 7 червня 2021 року освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» у 2021 році та діяльність Урядової гарячої лінії.

Окремо під час пресконференції відбулось обговорення питання щодо впровадження в 2021 році безоплатних підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з тимчасово окупованих територій та населених пунктів на лінії дотику, які запровадило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Цього року Мінреінтеграції запроваджено нову ініціативу стосовно проходження молоді з ТОТ та населених пунктів на лінії дотику безоплатних курсів зі стипендіальним забезпеченням. Мета підготовчих курсів полягає в можливості до безпосереднього початку навчання адаптуватися в новому місті. Ми потурбувалися про те, щоб під час підготовчих курсів діти не відволікалися на необхідність вирішення проблеми з житлом та матеріальним забезпеченням. Протягом двох місяців курсів слухачі отримуватимуть щомісячну стипендію в розмірі 4 500 гривень та будуть забезпечені безоплатним гуртожитком. Цьогоріч курси можна пройти в 23 ЗВО по всій території України. Географія розташування досить широка – від Краматорська до Львова та від Глухова Сумської області до Ізмаїла Одеської області. Добір на курси стартував з 1 червня та проходитиме до 20 червня. Саме навчання триватиме з 29 червня до 31 серпня», - повідомила Ірина Калупаха.

Крім того, вона зазначила, що протягом навчання слухачі будуть задіяні в заходах культурно-освітнього, спортивного й психологічного спрямування, а за результатами підготовчих курсів, отримають сертифікат. Також у разі, якщо для навчання дитина обрала заклад вищої освіти (ЗВО), який не входить до переліку 23, то підготовчі курси вона все одно може пройти в будь-якому з цих 23 ЗВО.

Пресконференцію «Вступна кампанія – 2021 для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій: виклики, ризики та перспективи» можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що алгоритм зарахування на підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням та перелік документів є досить простими, з відповідною інструкцією можна ознайомитися на сайті Мінреінтеграції за посиланням.

Додатково з порядком та умовами вступу на підготовчі курси та порядком та умовами спрощеного вступу до українських ЗВО для дітей з ТОТ та лінії розмежування можна ознайомитись на сайті https://www.vstup-prosto.com/.