Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021

З початку року Мінреінтеграції провело роз’яснювальні заходи щодо мінної безпеки у 18 громадах Донецької та Луганської областей

Опубліковано 05 Серпня 2021 року, о 14:57

Протягом першого півріччя 2021 року співробітниками Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо небезпеки мін та інших вибухонебезпечних предметів у 18 територіальних громадах Донецької та Луганської областей, а саме: Часовоярівській, Краматорській, Слов’янській, Світлодарській, Мирненській, Мар’їнській, Авдіївській, Торецькій, Сартанській, Маріупольській територіальних громадах Донецької області та Шульгинській, Сєвєродонецькій, Гірській, Широківській, Попаснянській, Щастинській Станично-Луганській, Нижньотеплівській територіальних громадах Луганської області.

В рамках цієї роботи проведено низку тренінгів з мінної безпеки для дітей у 26 школах вздовж лінії дотику Донецької області та 29 школах Луганської області, а також передано для учнів середньої школи навчальні посібники-книги у вигляді коміксу у кількості 7 911 одиниць.

Крім того, проведено роз’яснювальну роботу серед працівників підприємств, що здійснюють свою діяльність поблизу лінії розмежування: КП «Попаснянський водоканал», ДП «Торецьквугілля», Щастинське РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», Щастинської дільниці Старобільського МРУЕГГ АТ «Луганськгаз» та Станично-Луганської дільниці Щастинського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» та передано спеціально розроблені посібники для працюючого населення «Мінна безпека». Керівникам вищезазначених підприємств, а також керівникам військово-цивільних адміністрацій міст Щастя, Торецьк, смт Станиця Луганська, Нижньотеплівської та Широкинської сільських військово-цивільних адміністрацій передано попереджувальні (маркувальні) знаки для позначення небезпечних ділянок, забруднених або потенційно забруднених ВНП.

«Ми продовжуємо активну роботу у напрямку гуманітарного розмінування. Окрім тренінгів та інформаційно-роз'яснювальних заходів для учнів та педагогів, для працівників підприємств, ми почали роботу в цьому напрямку із міжнародними партнерами. Буквально днями пройшов методичний семінар  із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в рамках проєкту «Поза квадратними метрами». Також важливим елементом протимінної діяльності є створення у громадах Донецької та Луганської областей Координаційних груп з питань протимінної діяльності. Перша вже створена - у Вугледарській територіальній громаді. І такі Координаційні групи будуть створені у всіх громадах Донецької та Луганської областей», - наголосив генеральний директор Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування Денис Тацій.

Він додав, що Мінреінтеграції на регулярній основі розміщуються публікації з тематики мінної безпеки, правил поведінки та навчання ризикам у періодичних друкованих виданнях громад Донецької та Луганської областей, розташованих на лінії розмежування. Зокрема, протягом 2021 року в Донецькій області розповсюджено 85 632 примірники газет у наступних міських територіальних громадах: Торецька, Мар’їнська, Слов’янська, Бахмутська, Краматорська, Мирноградська, Дружківська, Костянтинівська, Покровська. У Луганській області розповсюджено 26 800 примірників газет в Попаснянській та Лисичанській міських територіальних громадах.

Також, у квітні Мінреінтеграції започатковано інформаційну кампанію «Тиждень мінної просвіти» з нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні, який був проголошений у 2005 році Генеральною Асамблеєю ООН. Так, в рамках вищезазначеної кампанії Мінреінтеграції спільно з АТ «Українська залізниця» розпочато трансляцію соціального відеоролика «Не поспішай! Будь уважним!» на залізничних станціях міст Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів, Херсон, Миколаїв та Запоріжжя. Трансляція відбувалася протягом квітня, а також в липні поточного року в період літніх канікул - часу активного пересування дорослих та дітей Україною.

Крім того, у першому півріччі 2021 року Мінреінтеграції розроблено та виготовлено новий соціальний відеоролик «Інформування про мінну небезпеку», який надіслано для розміщення на офіційних сайтах та сторінках соціальної мережі Facebook Донецької, Луганської та Херсонської обласних державних адміністрацій. Крім того, відеоролик було також рекомендовано регіональним телерадіокомпаніям для розміщення в ефірі.

Нагадаємо, що 16 червня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил позначення небезпек, пов'язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами - наслідками війни. Зокрема, вони передбачають складання переліку позначених небезпечних районів, ведення їх обліку та запровадження єдиної форми маркувальних знаків.