Наприклад, 30.06.2022
Наприклад, 30.06.2022
Наприклад, 30.06.2022
Наприклад, 30.06.2022
Наприклад, 30.06.2022

Заява Олексія Резнікова щодо результатів роботи Мінреінтеграції

Опубліковано 02 Листопада 2021 року, о 15:15

Я приходив на цю посаду півтора роки тому з певним баченням і гіпотезами. За час роботи, а також протягом вивчення досвіду конфліктів, зокрема, у Нагорному Карабаху, колишній Югославії, Придністров’ї та Північній Ірландії колишні гіпотези стали переконаннями.

Разом з командою ми перетворювали їх в державні політики і конкретні проекти. Я хочу подякувати Президенту України Володимиру Зеленському - за довіру, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю і членам Уряду - за підтримку і командну роботу, Українському Парламенту - за співпрацю і підтримку, адже ми багато зробили спільно. Особливо – профільним для Мінреінтеграції комітетам, які очолюють Дмитро Лубінець, Галина Третьякова і Микита Потураєв. Та усім колегам, з якими ми плідно працювали і по лінії Уряду. І на переговорних майданчиках, де ми спільно захищали інтереси країни.

Окрема подяка команді Мінреінтеграції - моїм заступникам, державному секретареві, співробітникам всіх структурних підрозділів нашого молодого міністерства.

Мій головний висновок за час роботи на посаді такий: Україні доведеться знайти свій рецепт розв’язання конфлікту і реінтеграції людей та територій, які зараз тимчасово окуповані Російською Федерацією.

Ми не зможемо запозичити жодну з відомих моделей врегулювання. Тільки загальні принципи та окремі елементи.

Ми повинні створити і захистити своє бачення. Якщо хочемо, щоб врегулювання відбулося в інтересах України.

Головним досягненням на посаді я вважаю початок формування системної української відповіді на конфлікт невійськовими засобами. Зокрема:

І. Формування українського бачення розв’язання конфлікту, реінтеграції людей і тимчасово окупованих територій.

За ініціативи Мінреінтеграції розроблено проект рамкового закону «Про засади державної політики перехідного періоду» (схвалено Кабінетом Міністрів України, зареєстровано як урядовий у Верховній Раді України, №5844).

Це – фундамент, контур правової рамки врегулювання, який створено за участі широкого кола учасників: науковців, правозахисників, суддів, фахівців безпекового сектору, громадськості тощо.

Законопроект збудовано на принципах ООН з врахуванням міжнародного досвіду подолання наслідків збройних конфліктів. Проте з чітким розумінням українських особливостей, які мають бути враховані під час визначення параметрів амністії, конвалідації правочинів, інших процесів і процедур.

Законопроект отримав висновок Європейської комісії «За демократію через право», який буде у розпорядженні Парламенту під час розгляду даного проекту закону у встановленому порядку.

Вказаний закон доцільно було ухвалити 5-6 років тому, оскільки він значно зміцнює позиції України у процесі врегулювання. Актуальність цього законопроекту доведена бурхливою реакцією з боку керівництва держави-окупанта – Російської Федерації.

Також створено Український центр розбудови миру – структуру, яка у координації з правоохоронними, спеціальними органами, правозахисними організаціями, свідками забезпечить, зокрема, системну роботу з метою накопичення, збереження, аналізу доказів російської агресії для посилення юридичного фронту боротьби з державою-окупантом.

Поряд з цим Мінреінтеграції здійснювало координацію розробки Плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (затверджена Указом Президента України від 24 березня 2021 року на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11.03.2021).

ІІ. Підвищення стійкості та розвиток територій, постраждалих від війни.

Кабінетом Міністрів України схвалено розроблену Мінреінтеграції Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року.

З метою реалізації положень Стратегії, зокрема, в частині створення умов для залучення інвестицій через застосування моделі територій пріоритетного розвитку напрацьовані та передані на ознайомлення народним депутатам пакет законопроектів, які, власне, дозволять розпочати втілення Стратегії економічного розвитку Донеччини та Луганщини. 
Мова йде про проект Закону “Про запровадження спеціального режиму господарської діяльності на території пріоритетного розвитку у Донецькій та Луганській областях”, а також відповідні зміни до Податкового, Митного та Бюджетного кодексів.

Створено Фонд «Партнерство за сильну Україну» спільно із Канадою, Швецією, Швейцарією, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Сполученими Штатами Америки загальним обсягом фінансування 35 млн фунтів стерлінгів на термін до 2024 року.

Розпочато активну фазу реалізацію проєкту «Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження» загальною вартістю 100 млн дол. США.

Розпочато реалізацію проєкту будівництва залізничної гілки, яка з’єднає ділянку Лантратівка – Кіндрашівська-Нова із залізничною мережею України. Орієнтовна вартість проєкту складає 84 мільйонів євро, завершити будівництво планується у 2025 році. Повернення ділянки до залізничної мережі дозволить відновити пасажирські та вантажні перевезення у Луганській області, зменшити витрати підприємств на транспортування продукції та сировини, підвищити надійність енергопостачання півдня Луганської області та знизити навантаження на мережу автомобільних доріг Луганщини. Впродовж року буде визначений маршрут для будівництва залізничної лінії.

Спільно з Урядом Франції розпочато реалізацію проекту щодо модернізації системи питного водопостачання у місті Маріуполь. Франція надає Україні  пільговий кредит, сума якого сягає 64 млн євро, а його умови є дуже вигідними: кредит надається на строк 30 років, відсоткова ставка складає 0,08% річних, а пільговий період становить 10 років. Проект дозволить місту Маріуполь модернізувати систему надання житлово-комунальних послуг, що мають життєве важливе значення для населення, забезпечивши мешканців стабільним водопостачанням  і якісної питною водою, що відповідає міжнародним нормам (норми ЄС та ВООЗ).

Також із Урядом Франції розпочато проєкт для відновлення та модернізації мереж водопостачання та водовідведення в Попаснянському районі Луганської області. В результаті понад 1 млн людей отримають якісну питну воду. Кредит надається Україні на дуже вигідних умовах: на 40 років, з яких 15 років пільговий період, з річною ставкою кредитування 0,0092%.

ІІІ. Захист прав громадян, постраждалих від конфлікту. Створення умов для інтеграції ВПО.

Відновлено та організовано ритмічну роботу Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

З моменту відновлення у 2020 році роботи міжвідомчої комісії було проведено 13 засідань. За результатом проведених,  з моменту відновлення роботи комісії у 2020 році, 211 родин незаконно ув’язнених Російською Федерацією українських громадян, які наразі знаходяться за ґратами, отримали виплати на правову допомогу у розмірі 100 тис. гривень, на загальну суму 21,1 млн гривень.

В цілому за весь час існування міжвідомчої комісії, починаючи з 2018 року, матеріальну допомогу (100 тис.грн) на суму 39,1 млн гривень у різні роки отримали:

1. у 2018 році - 77 сімей осіб, позбавлених особистої свободи;

2. у 2019 році - 80 сімей осіб, позбавлених особистої свободи;

3. у 2020 році - 116 сімей осіб, позбавлених особистої свободи.

4. з 10 місяців 2021 року - 95 сімей осіб, позбавлених особистої свободи.

Окрім цього, важливим напрямком роботи міжвідомчої комісії є визнання  осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Рф проти України.

Так, за 10 місяців 2021 року 366 осіб, яких було звільнено з російського полону в період 2014-2019 років, визнано міжвідомчою комісією такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Наразі 300 громадянам Мінреінтеграції виплатило одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тис. грн.. на загальну суму 30 млн. грн. Ще 66 громадян отримають відповідну виплату найближчим часом.

З метою законодавчого встановлення механізму державної підтримки незаконно утримуваних осіб Мінреінтеграції долучалось до розробки проекту закону «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей», який наразі очікує внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України.

​Наразі Мінреінтеграції здійснює концептуальні оновлення Постанов КМУ 328 та 1122, що діють з метою захисту і забезпечення прав та свобод осіб, які позбавлені (були позбавлені) особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації з політичних мотивів, а також у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю вказаних осіб, підтримки зазначених осіб та членів їхніх сімей, заходи з реінтеграції населення тимчасово окупованих територій, що передбачають:

- збільшення матеріальної допомоги в межах бюджетних асигнувань;

- визначення розміру виплат з врахуванням розміру мінімальної заробітної плати;

- виділення окремого напрямку фінансування - держава фінансуватиме (через механізм компенсації) надання правової допомоги на окупованих територіях;

- підтримка громадських організацій: можливість реалізовувати програми надання підтримки особам, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України через інститути громадянського суспільства;

- порядок надання психологічної реабілітації;

Розроблено і прийнято «Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року».

Ключова мета Стратегії - створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Документ передбачає заходи, спрямовані на усунення перешкод для ВПО у реалізації їх основоположних прав, зокрема повного доступу до адміністративних, соціальних та інших послуг, а також про створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання.

У 2020 році вперше з початку конфлікту створено механізм надання компенсацій громадянам за зруйноване під час бойових дій житло.

Зокрема, законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» на бюджетну програму «Грошова компенсація постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ» виділено 114 млн грн, за які планується виплатити компенсацію щонайменше 380 особам.

Не зважаючи на процес утворення нових (об’єднаних) територіальних громад та військово-цивільних адміністрацій населених пунктів на території, прилеглій до лінії розмежування, проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, продовжилося.

Так, з початку року відбулося 14 засідань комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, створених при Донецькій та Луганській ОДА, на яких схвалено рішення про виплату компенсації 263 постраждалим, які є власниками 253 об’єктів житлового фонду, на загальну суму 67 мільйонів 996 тисяч 344 гривні.

Станом на сьогодні грошову компенсацію виплачено 72 жителям Донецької області та 14 жителям Луганської області, на загальну суму 22 мільйони 784 тисячі 860 гривень.

Найближчим часом Кабінетом Міністрів України будуть прийняті зміни до відповідної Постанови з метою удосконаленням процедури обстеження об’єктів у зонах з обмеженим доступом (передбачається, що цю функцію буде покладено на військових, які перебувають в цих зонах, після чого комісія прийматиме результати обстежень руйнації будинків, як достовірний факт). Зміна цієї норми дозволить покрити більшу кількість зруйнованих об’єктів та виплатити компенсацію за них.

Розпочато програму пільгових іпотечних кредитів на житло для ВПО (постанова КМУ від 28 квітня 2021 р. № 451 «Питання надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)»).

Затверджено механізм пільгового іпотечного кредитування та розпочато надання пільгових іпотечних кредитів на житло для ВПО в рамках реалізації проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» за рахунок коштів гранту у розмірі 25,5 млн євро, наданих Урядом Німеччини (через Кредитну Установу для Відбудови (KfW).

Станом на сьогодні відбулось три відбори переможців (21 липня 2021 року,  31 серпня 2021 року 22 жовтня 2021 року), за результатами яких обрано 600 отримувачів кредитів.

За результатами перших двох відборів (300 переможців) укладено 118 договорів на загальну суму 133 038,0 млн грн., решта 182 відібраних осіб не скористалися своїм правом на отримання кредиту.

За результатами третього відбору (300 переможців) триває робота з опрацювання документів для отримання кредиту переможцем.

Проект дозволить забезпечити постійним житлом щонайменше 680 сімей або 1 768 осіб протягом 2021-2022 років.

З метою забезпечення справедливості, відбір переможців з числа кандидатів, які перебувають у реєстрі, відбувається шляхом випадкового вибору, який проводиться за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення, що відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.

IV. Збереження та зміцнення контактів з громадянами, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

З метою налагодження ефективної взаємодії та комунікацій між державою та громадянами України з ТОТУ:

1) у квітні 2021 р. запущено роботу телефонної «гарячої лінії». Задля отримання консультацій та кваліфікованих відповідей на свої питання громадяни можуть звертатися за безкоштовним номером телефону - 0800750107.

2) на офіційному веб-сайті Міністерства впроваджено сервіс з електронної подачі звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації. Сервіс доступний за посиланням: https://cutt.ly/SnO8HHK.

Розпочато програму модернізації за єдиним стандартом КПВВ на лінії дотику в Донецькій та Луганській областях і адміністративній межі з Автономною Республікою Крим. Програма передбачає систематизацію управління КПВВ через єдиного відповідального суб’єкта та перетворення пунктів пропуску на сучасні багатофункціональні сервісні хаби для громадян.

За новою моделлю вже збудовано сервісні зони на КПВВ «Щастя» (Луганська область) та «Новотроїцьке» (Донецька область), які включають ЦНАП, відділення банку, поштове відділення, аптеку, медичний кабінет, кімнату матері і дитини тощо. Вже модернізовано режимну зону на КПВВ «Станиця Луганська», до кінця року будуть закінчені роботи у сервісній зоні.

Зроблено акцент на цифровізацію та переведення в онлайн державних послуг і сервісів.

Зокрема, у травні 2021 р. запроваджено цифровий продукт єМалятко для ТОТ (постанова КМУ від 24 лютого 2021 р. № 155 «Про внесення змін до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко») – завдяки цьому сервісу батьки немовлят, які народилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя отримали можливість швидко та зручно на порталі «Дія», маючи судове рішення про встановлення факту народження дитини, за однією заявою оформити послуги з державної реєстрації народження та визначення походження дитини, присвоєння номеру платника податків, присвоєння унікального номера запису у реєстрі (УНЗР), визначення належності дитини до громадянства України.

У травні 2021 р. запроваджено цифровий продукт з подання заявки про намір отримати пільговий іпотечний кредит через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал Дія). 15 тис. ВПО (з загальної кількості 20 тис. ВПО, що подали відповідні заявки) обрали саме подачу заявок через Портал Дія.

Активно розвивається програма реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій.

У 2021 році Мінреінтеграції започатковано програму щодо підготовки, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, яка у поточному навчальному році завершила здобуття повної загальної середньої освіти.

Підготовчі курси запроваджено на базі 15 закладів вищої освіти. Прийом документів на підготовчі курси для молоді тривав з 01 по 29 червня 2021 року. Загалом на підготовчі курси зараховано 198 осіб.

Навчання на підготовчих курсах для молоді тривало з 29 червня по 31 серпня 2021 року на базі 15 ЗВО. Під час проходження підготовчих курсів слухачі отримували стипендію у розмірі 4 588,0 грн, забезпечувалися гуртожитком та залучалися до заходів психологічного, культурно-освітнього і спортивного спрямування.

Посилено роботу у сфері захисту інформаційного суверенітету України.

Змінено підхід та розширено підтримку локальних мовників, які працюють для аудиторій на ТОТ, а також у прилеглих до зони конфлікту районах.

Зокрема, у 2021 році вперше отримали підтримку три телеканали, які працюють для аудиторій у Криму і Севастополі: «ATR», «Лялє» та Чорноморська ТРК.

Крім того, оголошено 4 тендери на створення і поширення інформаційного продукту на телебаченні для аудиторії Донецької області, 1 на створення і поширення інформаційного продукту на телебаченні для аудиторії Луганської області та 1 створення і поширення інформаційного продукту на радіо для аудиторії Донецької та Луганської областей.

Такі заходи сприятимуть підтримці та розвитку місцевих мовників та збільшенню тематичного контенту в інформаційному просторі – як такого, що спрямований на висвітлення місцевих питань, актуальних для мешканців, так і роз’яснень та рекомендацій щодо порядку надання публічних послуг, найважливіших подій України, іншої суспільно-важливої інформації.

З метою задоволення інформаційних та культурних потреб населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях України, а також прилеглих до них територіях забезпечено мовлення інформаційно-розважального телеканалу «Дом», що мовить для аудиторії тимчасово окупованих територій та прилеглих регіонів.

В 2021 році телеканал «Дом» розширив мовлення до 18 частот Донецької, Луганської та Херсонської областей, а також поширює сигнал через супутник ASTRA4A. Кількість передавачів збільшено з 8 до 18.

Мовлення телеканалу «ДОМ»:

Ефірне аналогове мовлення

• Донецька область: Покровськ (37 ТВК), Гірник (30 ТВК)

• Луганська область: Бахмутівка (31 ТВК)

Ефірне цифрове мовлення

• Донецька область: Волноваха (22 ТВК), Гірник (57 ТВК), Волноваха (5 ТВК), Гірник (6 ТВК), Краматорськ (8 ТВК), Маріуполь (5 ТВК)

• Луганська область: Бахмутівка (40 ТВК, заміна на 41 ТВК), Підгорівка (Старобільськ) (12 ТВК), Попасна (Комишуваха) (41 ТВК), Широкий (5 ТВК)

Мовлення у супутнику: Astra 4A — 5° сх. д, 12130 МГц, 27500 Ксимв./сек (без кодування, у відкритому вигляді).

Також розпочалось інтернет Youtube-мовлення та IPTV/OTT мовлення. Запущено роботу бюро каналу «Дом» в м. Краматорськ, Донецька обл.

У найближчих планах телеканалу – суттєве збільшення виробництва власного, зокрема розважального контенту.

Здійснено прорив у сфері захисту прав корінних народів України, зокрема – кримськотатарського народу.

Верховною Радою України 1 липня 2021 р. ухвалено Закон України «Про корінні народи України» № 1616-IX, розробку та супровід якого здійснювало Мінреінтеграції.

Закон спрямований на захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів України, надання їм механізмів та інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів України.

Закон визначає, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Згідно з Законом, корінні народи України мають право на дотримання, відродження та розвиток своїх духовних, релігійних та культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини; визначення переліку власних місць та об'єктів релігійного та культурного значення; відновлення своєї історичної топоніміки; співпрацю із закладами освіти задля забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури корінного народу.

Особливий акцент зроблено на захист та створення умов для вільного розвитку кримськотатарської мови, як мови одного з корінних народів України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 296-р схвалено Концепцію розвитку кримськотатарської мови.

Концепція спрямована на розширення сфер застосування кримськотатарської мови, заохочення до її вивчення громадян, незалежно від етнічної належності, популяризацію серед різних вікових груп, особливо серед молоді, що сприятиме не тільки збереженню і розвитку унікального соціокультурного явища, чинника самоідентичності і самовідтворення корінного народу, але і створенню додаткових умов для відновлення територіальної цілісності і державного суверенітету Україні у міжнародно визнаних кордонах.

Реалізація Концепції надасть змогу у перспективі виключити кримськотатарську мову з переліку мов, що перебувають під загрозою згідно з класифікацією ЮНЕСКО, поступово підвищуючи рівень безпеки мови і послідовно наближаючись до рівня «безпечний» (safe).

Постановою Кабінету Міністрів України «Про алфавіт кримськотатарської мови» затверджено алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки. Зазначений варіант алфавіту розроблено у процесі консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу та провідними фахівцями і науковцями-мовознавцями. Ухвалено рішення про переведення освітнього процесу кримськотатарською мовою на латинську графіку до 1 вересня 2025 року.

Завершується розробка комплексної Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.

Зазначених рішень кримськотатарський народ очікував 30 років.

Окремі питання діяльності Мінреінтеграції

Щодо питань реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів

З початку 2021 року підготовлено 7 проектів розпоряджень Кабінету Міністрів України про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), з яких:

- 5 розпоряджень прийнято та внесено відповідні пропозиції на розгляд РНБО (від 26.05.2021 № 526-р, від 09.06.2021 № 615-р, від 18.08.2021 № 965-р, від 18.08.2021 № 966-р та від 08.09.2021) – санкції пропонується застосувати до 93 фізичних та 34 юридичних осіб;

- 2 проекти розпорядження перебувають на різних стадіях проходження регламентних процедур – санкції пропонується застосувати до 102 фізичних та 30 юридичних осіб (станом на 10.09.2021).

Водночас, у 2021 року рішеннями РНБО, введеними Указами Президента України, підтримано 3 розпорядження Кабінету Міністрів України (Укази Президента України від 01.02.2021 № 41/2021, від 23.03.2021 № 109/2021 та від 23.07.2021 № 304/2021). Відповідними рішеннями санкції застосовано до 32 фізичних та 91 юридичних осіб (з них за ініціативи Мінреінтеграції – до 13 фізичних та до 10 юридичних осіб, за поданням СБУ – до 19 фізичних та 81 юридичних осіб), а також до 1 окремої держави (Республіка Нікарагуа).

Щодо питань гуманітарної допомоги

З початку 2021 року, завдяки сприяння і координації Мінреінтеграції, міжнародними гуманітарними організаціями (Місія МКЧХ в Україні, Представництво УВКБ ООН в Україні, Представництво МОМ в Україні та ЮНІСЕФ в Україні, Посольство Швейцарії в Україні (Відділ гуманітарної допомоги Швейцарської агенції розвитку та співробітництва) направлено на ТОТ у Донецькій та Луганській областях 74 гуманітарні конвої, загальною вагою 6 008 тон.

Відповідна допомога призначена для цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях відповідних областей, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль.

Мінреінтеграції на постійній основі надає необхідне сприяння міжнародним гуманітарним організаціям у направленні гуманітарної допомоги на тимчасово окуповані території України.

Організовано кампанію з вакцинації громадян України, які проживають на ТОТ

На засіданні оперативного штабу МОЗ 23 квітня 2021 року схвалено алгоритм вакцинації громадян України, які проживають на ТОТ України, який розроблено МОЗ та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у співпраці з Мінреінтеграції та Адміністрацією Держприкордонслужби.

Запис на вакцинацію розпочато 03 червня 2021 року. Імунізація здійснюється в одному з шести центрів вакцинації населення та п’ятьох пунктів щеплення, розташованих на підконтрольних українському Уряду територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей у територіальній близькості до КПВВ.

Станом на 01.11.2021 на вакцинацію загалом записано 3 471 особа, у тому числі в Донецькій області – 193, в Луганській – 2 740, в Херсонській – 537 та в Харківській – 1 (з них 674 провакциновані, 2 202 очікують вакцинації).

Крім того, в Україні триває 5-й етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі українці віком від 18 років. Громадяни України, які проживають на ТОТ, також можуть вакцинуватися проти COVID-19 у будь-якому пункті щеплення та центрі масової вакцинації навіть без попереднього запису.

Так, станом на 1 листопада 2021 року загалом провакциновано 8 269 українців, які проживають на ТОТ.

Захист населення, що постраждало від збройної агресії Рф. Протимінна діяльність.

Одним із важливих напрямків політики є  підвищення рівня взаємодії та координації в сфері протимінної діяльності між всіма суб’єктами  в територіальних громадах. В цьому напрямку в Донецької та Луганської області створено 14 Координаційних групи з питань протимінної діяльності для проведення інформаційно-просвітницької діяльності серед дітей  у 55 закладах загальної середньої освіти.

Виготовлено та передано для учнів 54 тис. одиниці навчальних матеріалів та 97 комплектів наочних стендів «Міни та вибухонебезпечні предмети», що містять 3Д-моделі вибухонебезпечних предметів, розповсюджено серед населення 112 500 примірників друкованих видань.

В рамках інформаційної кампанії спільно з АТ «Українська залізниця» здійснено трансляцію відеороликів «Не поспішай! Будь уважним!» та «Інформування про мінну небезпеку»  на залізничних станціях міст Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів, Херсон, Миколаїв та Запоріжжя, що охоплює майже 3 млн осіб.

Телеканалом «ДОМ», контент якого спрямований на населення тимчасово окупованих територій, на постійній основі здійснюється трансляція роликів з інформування про мінну небезпеку.

На підприємствах, що забезпечують життєдіяльність територій вздовж лінії дотику проведено тренінги у співпраці з міжнародними організаціями.

Внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 372 «Про затвердження Правил позначення небезпек, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами - наслідками війни».

Започатковано створення Центру соціально-гуманітарного реагування, основними напрямками діяльності якого є інформування/навчання населення про ризики від мін та ВНП, допомога постраждалому населенню та впровадження системи IMSMA в Україні.