Наприклад, 28.10.2021
Наприклад, 28.10.2021
Наприклад, 28.10.2021
Наприклад, 28.10.2021
Наприклад, 28.10.2021

Олексій Юрійович Резніков

Віце-прем’єр-міністр ‒ Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Телефон: +38 (044) 536-92-34
Електронна пошта: reznikovoy@minre.gov.ua

Народився 18 червня 1966 року в м. Львові.

Освіта повна вища — у 1991 р. закінчив Львівський державний університет ім. Франка за спеціальністю «Правознавство», диплом з відзнакою.

1984-1986 рр. — проходив строкову військову службу в Парашутно-десантній службі ВПС СРСР.

1991 р. — співзасновник брокерської компанії «Галицькі цінні папери» (Galicia Securities).

1994 р. — отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 263.

1999-2002 рр. — заступник Голови Центру розвитку українського законодавства в м. Києві.

2000-2006 рр. — засновник компанії «Правіс». Пізніше відома як «Резніков, Власенко і партнери», далі — Magisters (в результаті злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»).

2011-2014 рр. — головний юрисконсульт Адвокатського Бюро «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» (внаслідок злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»). За сумісництвом — адвокат і партнер АО «Меджістерс».

У 2008-2014 роках — депутат Київської міської ради VI скликання.

З червня 2014 року — депутат Київської міської ради VII скликання, обраний заступником міського голови - секретарем Київської міської ради.

З 2015 року:

- голова Української делегації у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи у 2015-2016

- заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові;

- член ради соціального проекту спільної дії «Зробимо разом»;

- член Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;

- радник Київського міського голови.

З квітня 2016 року по вересень 2018 року - заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань провадження самоврядних повноважень: здійснення повноважень КМДА з питань реалізації державної політики у сферах розвитку місцевого самоврядування, внутрішньої політики, міжнародних відносин, туризму, реклами, охорони культурної спадщини, освіти, культури, соціального захисту, молоді та спорту, відповідає за проведення реформ у сферах децентралізації, місцевого самоврядування та інших сферах життєдіяльності міста Києва тощо.

У 2017 відповідав за організацію і проведення пісенного конкурсу “Євробачення” у місті Києві з боку КМДА.

У 2018 році відповідав за організацію і проведення фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/2018 з боку КМДА.

З листопада 2018 року поновив юридичну практику в якості партнера "Юридичної фірми "Астерс". Спеціалізується на альтернативному вирішенні спорів, включаючи винесення експертних висновків, переговори, фасилітацію, примирення, медіацію, встановлення фактів, попередню незалежну оцінку, досудові наради щодо врегулювання спору та підготовку мирових угод.

2005 р., 2019 р. — член Наглядової ради АТ «Ощадний банк України» («Ощадбанк»).

З вересня 2019 р. — представник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

4 березня 2020 р. — призначений на посаду Віце-прем‘єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відповідно до Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 151 від 01.07.2021 «Про розподіл обов'язків та повноважень між Віце-прем'єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, першим заступником Міністра, заступниками Міністра, заступником Міністра з питань європейської інтеграції, заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та державним секретарем Міністерства» Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі - Міністр) Резніков О.Ю.

 

1. Забезпечує формування і реалізацію державної політики з питань:

   тимчасово окупованих територій України та захисту прав населення, що на них проживає, кінцевою метою якої є їх реінтеграція в єдиний конституційний простір України (далі - реінтеграція);

   відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного державного кордону Україні;

   відновлення та розбудови миру, розвитку тимчасово окупованих територій України після їх реінтеграції, а також прилеглих до них територій.

2. Бере участь у формуванні та реалізації державної політики щодо здійснення заходів з протимінної діяльності, зокрема з інформування населення про небезпеку вибухонебезпечних предметів, надання допомоги постраждалим особам, а також забезпечення проведення обстеження території на предмет наявності в її межах вибухонебезпечних предметів, маркування і складання карт територій, забруднених та (або) імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

3. Забезпечує організацію та контроль за:

   узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення, готує проекти законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України;

   погодження проектів законів, інших нормативно-правових актів, які надходять для погодження від центральних органів виконавчої влади;

   координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань, що належать до компетенції Міністерства;

   координацію здійснення заходів з відновлення та розбудови миру, що спрямовані на зниження ризику виникнення або поновлення збройного конфлікту шляхом використання (діалогових підходів, підготовки та впровадження засад перехідного правосуддя, підвищення національного потенціалу для врегулювання збройних конфліктів, а також на визначення основ для підтримання миру та розвитку, зміцнення стійкості приймаючих територіальних громад, створення умов для добровільного повернення до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання громадян України, іноземців та осіб без громадянства з тимчасово окупованих територій України, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які виїхали за кордон, їх професійної та соціальної адаптації;

   участь у координації здійснення підготовчих заходів, спрямованих на створення належних передумов для організації підготовки та проведення виборів відповідно до закону на тимчасово окупованих територіях України після їх реінтеграції;

   координацію здійснення заходів, спрямованих на відновлення функціонування органів державної влади на тимчасово окупованих територіях України, кінцевою метою чого є реінтеграція таких територій;

   взаємодію з Міноборони, Генеральним штабом Збройних Сил, СБУ, МВС, Адміністрацією Держспецзв'язку, Національною гвардією, Адміністрацією Держприкордонслужби, Управлінням державної охорони, Національною поліцією, ДСНС,  розвідувальними органами, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами з метою захисту цивільного населення, що проживає вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях України;

   спрямування та участь у здійсненні заходів з протимінної діяльності у взаємодії з національним органом з питань протимінної діяльності та уповноваженим оперативним органом  протимінних операцій (центром протимінних операцій).

4. Визначає пріоритети роботи Міністерства та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Міністерства, звіти про їх виконання.

5. В межах компетенції організовує та контролює виконання Міністерством Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України.

6. Сприяє розробленню та забезпеченню реалізації міжнародних домовленостей, що належать до компетенції Міністерства.

7.  Укладає міжнародні договори України та забезпечує виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами України.

8. Вносить на розгляд Прем'єр-міністра України пропозиції щодо призначення на посади першого заступника Міністра, заступників Міністра.

9. Затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Міністерства.

10. Вносить Кабінетові Міністрів України подання про утворення в межах граничної чисельності державних службовців та працівників апарату Міністерства і коштів, передбачених на утримання Міністерства, ліквідацію, реорганізацію територіальних органів Міністерства як юридичних осіб публічного права, затверджує положення про них.

11. Затверджує структуру апарату Міністерства та його територіальних органів.

12. Призначає на посаду та звільняє з посади керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Міністерства, приймає рішення про їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

13. Скасовує повністю чи в окремій частині акти територіальних органів Міністерства.

14. Порушує в установленому порядку питання про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності першого заступника, заступників Міністра та державного секретаря Міністерства.

15. Порушує в установленому порядку питання про присвоєння рангу державного службовця державному секретареві Міністерства.

16. Представляє Міністерство в публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами.

17. Визначає обов'язки першого заступника Міністра, заступників Міністра, розподіл повноважень Міністра між першим заступником Міністра та заступниками Міністра, які вони здійснюють у разі його відсутності.

18. Залучає державних службовців і працівників територіальних органів Міністерства, а за згодою керівників - державних службовців та працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до розгляду питань, що належать до компетенції Міністерства.

19. Приймає рішення про розподіл бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Міністерство.

20. Утворює комісії, робочі та експертні групи.

21. Скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенції.

22. Підписує накази Міністерства.

23. Дає обов'язкові до виконання державними службовцями та працівниками апарату Міністерства доручення.

24. Здійснює інші повноваження, визначені законом.

25. Організовує та контролює реалізацію в системі Міністерства державної політики щодо внутрішнього фінансового контролю.

26. Структурні підрозділи Міністерства підпорядковуються Міністру. Міністр безпосередньо спрямовує, координує та контролює діяльність:

   Патронатної служби (самостійний Відділ);

   Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування;

   Директорату розбудови миру;

   Юридичного управління;

   Відділу взаємодії із засобами масової інформації та з громадськістю (Прес-служба);

   Головного спеціаліста з внутрішнього аудиту;

   Головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції.