Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022

Український фонд соціальних інвестицій

MINRE-3
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) здійснює реалізацію проєктів розвитку об’єктів соціальної інфраструктури, проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок фінансових ресурсів, які надаються в межах проєктів міжнародної технічної допомоги та проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

Донорами УФСІ у різні роки був Уряд Німеччини (KfW), Світовий банк, Європейський Союз, Уряд Японії (JSDF), Уряд Швеції (Sida), Уряд Великої Британії (DFID), Фонд імені Чарльза Стюарта Мотта, Канадське агентство міжнародного розвитку, Міжнародний фонд «Відродження», Програма розвитку ООН.

УФСІ інвестує кошти міжнародних донорів у соціальну сферу за такими напрямками:

  • ремонт житлових об’єктів, соціальної та комунальної інфраструктури (дитячих садків, шкіл, медичних закладів, клубів, водогонів, доріг, тощо);
  • розвиток потенціалу територіальних громад у вирішенні місцевих проблем, активізація їх участі у процесі прийняття рішень;
  • надання підтримки у створенні інноваційних моделей соціальних послуг, у тому числі, для вразливих груп населення (осіб з обмеженими можливостями, дітей-сиріт, безпритульних, осіб похилого віку, жертв насилля тощо);

Починаючи з липня 2020 року, співголовою наглядової ради УФСІ став
Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Мінреінтеграції перебрало на себе функції з організації та забезпечення роботи наглядової ради.

З результатами двадцятирічної діяльності УФСІ можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/36566Yq.

 

Проєкти, що реалізуються УФСІ

 

1) «Надання соціальних послуг в громаді»

Донор: Японський фонд соціального розвитку (JSDF) через ЄБРР.

Обсяг фінансування – 2,85 млн дол. США.

Мета: надання підтримки ОТГ Одеської та Тернопільської областей для посилення їх спроможності у забезпеченні мешканців якісними соціальними послугами, підвищення доступу до соціальної та комунальної інфраструктури громади, поліпшення охоплення послугами вразливих груп населення.

Поточний результат: Протягом 2020 року до 28 ОТГ Одеської та Тернопільської областей здійснено поставку комп’ютерів та оргтехніки для 26 підрозділів соціального захисту на суму 2,8 млн грн.

В майбутньому, для прикладу, в рамках проекту планується, зокрема, в Борщівській міській ОТГ створити 1 нову соціальну послугу: соціально-психологічну реабілітацію та раннє втручання; удосконалити 8 соціальних послуг: догляд вдома, натуральна допомога, соціальна профілактика, консультування, представництво інтересів, кризове та екстрене втручання, догляд і виховання дітей в умовах, наближених до сімейних, фізичний супровід осіб з інвалідністю та створити 25 робочих місць. Подібний результат планується отримати і в інших ОТГ, список яких наведений нижче.

Наразі вже проведено конкурсний відбір надавачів послуг з виготовлення проектно-кошторисної документації та здійснення авторського нагляду будівництва за об’єктами Тернопільської та Одеської областей.

Місце впровадження: Одеська область: у Балтській, Біляївській, Вилківській, Коноплянській, Яськівській ОТГ; Тернопільська область: у Борщівській, Вишнівецькій, Зборівській, Почаївській, Скала-Подільській ОТГ.

 

2) «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI»

Донор: Уряд ФРН через банк розвитку KfW.

Обсяг фінансування – 9 млн євро.

Мета: створення житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб та відновлення інфраструктури освітніх закладів.

Поточний результат: для реалізації проекту відібрано 26 об’єктів для впровадження, серед яких 13 житлових об’єктів для ВПО, 4 школи і 8 дошкільних навчальних закладів.

Вже завершена реалізація субпроектів (СП) за наступними напрямками:

житло для ВПО – 3 об’єкти (м. Першотравенськ, м. Кремінна, м. Мелітополь);

школи (ЗОШ) – 3 об’єкти (м. Кремінна, с. Благовіщенка, м. Мелітополь);

садочки (ДНЗ) – 3 об’єкти (м. Сєвєродонецьк, м. Першотравенськ, м. Маріуполь).

Квартири у всіх трьох житлових об’єктах у Першотравенську, Кремінній та Мелітополі розподілені місцевою владою між родинами переселенців.

Ведуться будівельні роботи ще на 12 об’єктах (СП). Здійснюється підготовка до початку робіт на решті об’єктів (СП).

Місце впровадження:

у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;

у Донецькій області: Маріуполь;

у Запорізькій області: Мелітополь, Ланцеве (Комиш-Зорянська ОТГ), Гуляйполе;

у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;

у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.

 

3) «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури - покращення первинної сільської медицини. УФСІ VIІ»

Донор: Уряд ФРН через банк розвитку KfW.

Обсяг фінансування – 14,45 млн євро.

Мета: проєктом запропоновано відремонтувати 40 медичних закладів, що забезпечить покращення умов надання первинної медичної допомоги для понад 370 000 бенефіціарів.

Поточний стан: Відібрано і узгоджено з донором та затверджено наглядовою радою 40 об’єктів для впровадження.

У м. Мелітополь підписано перший договір на виконання будівельних робіт, відповідно до якого невдовзі розпочнеться ремонт амбулаторії № 4 та буде покращено умови надання первинної медичної допомоги для 9 000 мешканців громади.

Для 19 амбулаторій та ЦПМСД у 5-ти цільових регіонах здійснено постачання 17550 швидких тестів, а саме: тестів на виявлення антитіл IgG / IgM до нового коронавірусу 2019-nCoV; тестів на виявлення антигену грипу A + B; незалежні тестів на ВІЛ; тестів на виявлення гепатиту В; тести на виявлення тропоніну I, а також обладнання, призначеного для якісної діагностики та лабораторних досліджень, у т.ч. 3 дефібриляторів, 20 кардіографів, 7 моніторів пацієнта, 10 напівавтоматичних біохімічних аналізаторів, 17 автоматичних аналізаторів вартість, 25 ручних апаратів штучної вентиляції легенів, 77 пульсоксиметрів, 38 небулайзерів, 84 інфрачервоних термометрів, 62 тонометрів, 66 глюкометрів.

Також, 40 партнерських закладів отримали набори засобів індивідуального захисту, які у період пандемії COVID-19 є нагально необхідними для медперсоналу. У кожному наборі по 3000 одноразових масок, 1000 бахіл, 600 хірургічних халатів, 300 захисних окулярів.

Місце впровадження:

у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Вербуватівка, Павлоград, Підгородне, Васильківка, Першотравенськ, Магдалинівка, Покров, Кам'янське, Синельникове, Привовчанське, Зеленодольськ;

у Донецькій області: Маріуполь, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Добропілля;

у Запорізькій області: Кирилівка, Чернігівка, Комишуваха, Мелітополь, Гуляйполе, с. Лукашеве;

у Луганській області: Білокуракине, Лисичанськ, Марківка, Новоайдар, с. Нижня Дуванка;

у Харківській області: Безлюдівка, Зачепилівка, Первомайський, Шевченкове, Зміїв, Новопокровка.

 

4) Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIIІ)»

Донор: Уряд ФРН через банк розвитку KfW.

Обсяг фінансування – 13,10 млн євро.

Мета: поліпшення умов надання первинної медичної допомоги у не менш ніж 12 закладів первинної і вторинної медицини та забезпечення їх необхідним обладнанням з метою надання допомоги Україні у протидії COVID-19 та негативним наслідкам пандемії.

Місце впровадження:

Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Донецької і Луганської областей.

Поточний стан:

У лютому 2021 року відбулось підписання Проектної та фінансової Угоди.

Протягом березня тривала онлайн реєстрація закладів первинної та вторинної медичної допомоги на участь у конкурсі субпроектів, який було оголошено 17 лютого 2021 року.

Громади, що виявили зацікавленість та зареєструвались отримали доступ до особистих кабінетів, через які має бути поданий пакет документів визначений умовами конкурсу.

 

5) «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні»

Донор: Європейський Союз через KfW.

Обсяг фінансування – 19,4 млн євро.

Місце впровадження:

Полтавська, Запорізька, Миколаївська, Вінницька, Рівненська, Львівська, Чернівецька області.

Мета: модернізація системи професійно-технічної освіти (ПТО) та навчання в Україні, зокрема оновлення та модернізацію закладів ПТО та придбання обладнання для них. Реалізація проєкту сприятиме підвищенню привабливості ПТО для молодих громадян України, та закладе основу для ефективної, орієнтованої на попит освіти, яка забезпечить отримання студентами навичок, затребуваних українським ринком праці.

Поточний стан: у рамках проекту має бути модернізовано приблизно 15 закладів ПТО. На даний момент розроблено ПКД щодо СП для Мелітопольського вищого професійного училища, та підготовлено три проєкти меморандумів про співпрацю, які подано на розгляд МОН. Також, проводиться технічна оцінка стану та технічної здійсненності робіт інших обєктів.