burger

ВПО зможуть подати заяву на грошову допомогу онлайн на порталі Дія

Опубліковано 5 Листопада 2021 року, о 11:41

3 листопада 2021 року, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо впровадження можливості для  внутрішньо переміщених осіб подати заявку на продовження отримання грошової допомоги або її припинення онлайн на порталі Дія.

Для цього буде достатньо зайти на портал Дія, заповнити заявку, підписати її електронним підписом та надіслати.

Послуга на продовження допомоги буде доступна тим, у кого не змінились умови для її призначення. Що може впливати на призначення грошової допомоги:

  • зміни в складі сім’ї;
  • зміна даних, що підтверджують особу;
  • зміна фактичного місця проживання;
  • ви або члени вашої сім’ї стали власниками житла в інших регіонах, що не належать до тимчасово окупованих територій або ліній зіткнення;
  • ви або члени вашої сім’ї володієте коштами, сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму;
  • вас або члена вашої  сім’ї взято на повне державне утримання;
  • звільнення та статус безробітного працездатного члена сім’ї, включаючи заявника.

«Питання забезпечення прав ВПО та удосконалення механізмів надання їм послуг знаходяться на постійному контролі Уряду. Так, за результатами спільної міжвідомчої роботи Мінреінтеграції, Мінцифри та Мінсоцполітики розроблено черговий цифровий продукт, який покликаний спростити процедуру отримання грошової допомоги або її припинення для ВПО. Невдовзі для отримання цих послуг, буде достатньо через портал Дія зазначити в заявці про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, або про припинення такої виплати, підписати її електронним підписом та надіслати, замість того, щоб кожні пів року вистоювати великі черги в уповноважених органах та збирати велику кількість документів», – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сейтхалілєв.

Впровадження електронних послуг для ВПО на Порталі Дія реалізується в рамках проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Проєкт підтримки Дія)», що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.