burger

Мінреінтеграції виплатило 200 тисяч гривень родинам незаконно позбавлених волі Рф українських громадян

Опубліковано 26 Листопада 2021 року, о 15:32

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України перерахувало кошти у розмірі 200 тисяч гривень родинам двох незаконно ув’язнених Російською федерацією українських громадян, які наразі перебувають за ґратами.

Політв’язні, що утримуються Рф зазнають нелюдського та такого, що принижує гідність поводження, та позбавлені права на справедливий судовий розгляд. Їхні сім’ї отримали виплати на правову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. Ця грошова допомога дозволить сплатити послуги адвокатів, які захищають права незаконно позбавлених волі українців.

Відповідне рішення про виплату допомоги було прийняте на засіданні 11 листопада 2021 року міжвідомчою комісією з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Додамо, що рішення про виділення коштів фактично є додатковим інструментом публічної фіксації відповідальності Рф як держави-агресора, за порушення прав українських громадян і подальшого відновлення їх на рівні інституцій Європейського суду з прав людини.

На початку листопада Мінреінтеграції виплатило ще 1,5 млн гривень родинам п’ятнадцятьох незаконно ув’язнених Рф українських громадян, які наразі перебувають за ґратами.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року Мінреінтеграції відновило роботу Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Фото: Укрінформ