burger

Ірина Верещук: «2022-й стане роком будівництва та реконструкції житла для внутрішньо переміщених осіб»

Опубліковано 13 Грудня 2021 року, о 17:01

В рамках робочої поїздки на Луганщину, Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай завітали до Новоайдару, де взяли участь у церемонії вручення ключів від квартир сім’ям внутрішньо переміщених осіб для їх тимчасового проживання.

«Відсутність житла залишається найгострішою проблемою для наших переселенців. Попереду у нас багато роботи. Бо допомоги з житлом очікують тисячі сімей. Сьогодні ми зробили маленький, проте важливий крок. Одинадцять  сімей тепер мають дах над головою. Хочу вас запевнити, що 2022-й стане роком будівництва та реконструкції житла внутрішньо переміщених осіб. Це пріоритет, поставлений Президентом. Люди вже стомилися чекати. Тому ми зробимо усе можливе, щоб пришвидши цей процес і мрії людей ставали реальністю», – зазначила Ірина Верещук.

Віце-прем’єр-міністр разом з Сергієм Гайдаєм проінспектували умови для проживання у будинку. Перед здачею об’єкту у будівлі відбулось перепланування і капітальний ремонт для створення житлових умов для ВПО, а саме: утеплення фасаду, заміна вікон і дверей, ремонт стін, підлоги та стелі, встановлення радіаторів, прокладання трубопроводів водопроводу і каналізації, прокладання електромереж, облаштування кухонними меблями, сантехнікою, а також виконано благоустрій прибудинкової території.

Загальна вартість робіт склала 14,1 млн гривень гранту Уряду Німеччини, наданих через Німецький банк розвитку KfW, а також 2,7 млн гривень з бюджету Новоайдарської селищної ради.

«Хочу подякувати очільнику Луганської області Сергію Гайдаю та його команді за підтримку та сприяння будівництву житла для ВПО. Особливо хочу подякувати Уряду Німеччини, який надав фінансову підтримку проєкту. Ми маємо навчитись працювати з нашими міжнародними партнерами таким чином, щоб фінансові вливання донорів максимально доходили до людей, максимально відображалось на їхньому житті. Ось ці квартири є чудовим прикладом», – підсумувала Віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, що проєкт Уряду Німеччини через KfW «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI», терміном реалізації 2018 – 2022 роки, вже активно впроваджується на Луганщині. Так, у Кремінній відкрито будинок для проживання чотирьох сімей з числа ВПО, а у Сєвєродонецьку – для 19 сімей.

Також ця програма діє у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях, а сума загального фонду проєкту становить 9,0 млн євро.