burger

Ірина Верещук: «Сьогодні додому їдуть 30 наших громадян»

Опубліковано 14 Квітня 2022 року, о 16:12

Про черговий обмін полоненими на своєму Телеграм-каналі повідомила Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Вона уточнила, що за наказом Президента України Володимира Зеленського відбувся черговий, четвертий, обмін військовополоненими.

«Обміняно 5 офіцерів та 17 військовослужбовців рядового складу, – написала вона. – Також звільнено 8 цивільних, включаючи 1 жінку. Загалом сьогодні додому їдуть 30 наших громадян».

Обмін відбувається на виконання наказу Президента України, в межах діяльності Національного інформаційного бюро (НІБ).

Нагадаємо, НІБ створене на виконання Україною зобов’язань щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року.Провідною метою НІБ є збір, централізація та узагальнення інформації про військовополонених та загиблих комбатантів з обох сторін та збір інформації про громадян України, що постраждали внаслідок збройної агресії: утримуваних цивільних осіб, зниклих безвісти, примусово переміщених (депортованих) тощо.

НІБ організовує централізовану передачу інформації про захоплення в полон комбатантів рф до Центрального агентства розшуку (ЦАР) Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), яке виступає в якості нейтрального посередника. Також використовується можливість ініціювати через ЦАР НІБ пошук та збір інформації про утримуваних українських громадян у рф