burger

Допомога переселенцям стане потужнішою: Мінреінтеграції та УВКБ ООН підписали меморандум про посилення співпраці

Опубліковано 16 Квітня 2022 року, о 11:07

15 квітня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  України в особі Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в особі голови представництва УВКБ ООН  в Україні Кароліни Ліндхольм-Біллінг підписали меморандум щодо співробітництва у розв’язанні гуманітарних проблем та наданні захисту і допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Основним напрямком в рамках підписаного меморандуму стане активна співпраця по забезпеченню переміщених осіб житлом: шляхом будівництва модульних містечок, переобладнання нежитлових приміщень та  ремонту зруйнованих будівель. А також – надання ВПО гуманітарної та фінансової допомоги для забезпечення їх соціальних та економічних прав.

«Сподіваюся, така посилена співпраця принесе ефективні результати, насамперед – у питаннях забезпечення житлом наших переселенців, – висловила надію Ірина Верещук. – Зараз це ключове завдання для України. Ми вже маємо пропозицію щодо будівництва житла, до прикладу, на Полтавщині та в інших областях, де наразі перебуває велика кількість ВПО. Тому будемо рухатися й напрацьовувати реальні кроки, щоб кожен українець, хто вимушено залишив свій дім, жив у комфортних умовах».

Крім того, Ірина Верещук під час зустрічі особисто сконтактувала представників УВКБ ООН з головами обласних адміністрацій для безпосередньої – більш скоординованої та ефективної – співпраці у питаннях забезпечення житлом ВПО.

Зазначимо, що Міністерство та УВКБ ООН співпрацюють ще з 2016 року, тоді ж було підписано перший меморандум. За цей час спільними зусиллями підтримано сотні тисяч людей: як ВПО, так і тих, хто лишився проживати вздовж лінії розмежування в Донецькій чи Луганській областях. Внутрішньо переміщені особи отримували сотні тисяч консультацій, в тому числі – правового та психологічного характеру.

Також було облаштовано основні об’єкти сервісних зон на КПВВ, ремонтувалось житло, яке було пошкоджене внаслідок обстрілів (більше 5 тис. об’єктів) та багато іншого.

Тож, наразі оновлений меморандум  спрямований на посилення попередньої співпраці та пошук спільних довгострокових рішень для допомоги переселенцям та іншим громадянам України, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення рф, у вирішенні ключових проблем.