burger

Ірина Верещук: Ми примусимо росію дати змогу цивільному населенню евакуюватися!

Опубліковано 3 Травня 2022 року, о 18:51

«Росія змінила свої плани, але ми – українська влада – примусимо її виконувати Женевські конвенції і дати змогу цивільному населенню врятуватися”,– заявила Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук на зустрічі з журналістами в ході нинішньої операції по евакуації населення з Маріуполя.

Вона відзначила, що перший етап безпрецедентної гуманітарної операції став успішним.

«Хочу низько вклонитися усім, хто був долучений: бригадам Швидкої допомоги, водіям автобусів, ДСНС!»- згадала Верещук учасників операції, хто рятував та вивозив людей.

Посадовиця також відзначила, що ця спецоперація по евакуації людей з «Азовсталі» та Маріуполя відбулася завдяки зусиллям української влади та міжнародних інституцій (ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста). Вона наголосила, що особлива заслуга у цьому – президента України Володимира Зеленського. Без його втручання та особистого контролю цей гумкоридор був би неможливий, підкреслила Ірина Верещук.

Віцепрем’єр-міністр нагадала, що в Маріуполі ще залишаються десятки тисяч людей: жінок, дітей, літніх людей,- які прагнуть евакуюватися. Адже у місті – справжня гуманітарна катастрофа, немає ліків, їжі, води.