Мінреінтеграції: 7 – 13 листопада – найважливіше за тиждень
Опубліковано 13 Листопада 2022 року, о 18:32
Під час робочої поїздки на Франківщину та Закарпаття Віцепрем’єрка Ірина Верещук закликала міжнародні організації допомагати українцям швидко й потужно, враховуючи безпрецедентні гуманітарні виклики. А для цього щільніше координуватися з ОВА, не розпорошуватись на дрібні проєкти, чітко та вчасно виконувати взяті на себе зобов’язання. «Дедлайни! Це важливо! Це головне!», – наголосила Ірина Верещук.
Щоб прискорити доставку генераторів, обігрівачів та інших нагрівальних приладів на щойно звільнені території, Уряд цього тижня спростив їх ввіз з-за кордону. Імпортери звільняються від ввізного мита та ПДВ. Ці прилади дозволять обладнати численні пункти обігріву на ДОТ, зігріти оселі, адмінбудівлі, лікарні.
«Тримайся, ти – переможеш!»: при Національному інформаційному бюро почав роботу психологічний хаб. До нього можуть звернутися всі, хто потребує психологічної допомоги під час війни. Для цього достатньо зателефонувати на цілодобову гарячу лінію НІБ: 16-48 і залишити заявку на особисту психологічну підтримку.
За сприяння Мінрінтеграції та дякуючи оперативному реагуванню Мін’юсту, жителі нещодавно звільненої Балаклії на Харківщині знов можуть отримувати нотаріальні послуги. Нотаріусам міста поновлено доступ до єдиних і державних реєстрів.
Вже понад 44 тисячі жителів звільнених територій отримали кеш-підтримку в межах спільних проєктів Мінреінтеграції, Укрпошти та Товариства Червоного Хреста України і Міжнародної організації з міграції. Загальна сума виплаченої допомоги на сьогодні – близько 63 млн грн. Наразі Мінреінтеграції продовжує перемовини з міжнародними партнерами щодо розширення програм із грошової підтримки внутрішніх переселенців.
Мешканці звільненого Херсону почнуть отримувати пенсії найближчим часом. Вже протягом наступного тижня мобільні відділення Укрпошти готові забезпечити першу доставку та виплату грошей пенсіонерам міста – як тільки це дозволить безпекова ситуація. Також у Херсоні планують поновити роботу стаціонарного відділення Укрпошти.