burger

Де українцям отримати безкоштовну юридичну допомогу у Польщі

Опубліковано 28 Травня 2023 року, о 11:02

Українські шукачі притулку у Польщі відповідно до законів цієї країни мають право на безкоштовну юридичну допомогу. Отримати таку допомогу можна в наступних організаціях:

1. Координаційний Центр Юридичної Допомоги. Центр надає безкоштовну юридичну допомогу особам, змушеним покинути свої країни та шукати захисту у Польщі через війни й переслідування.

Адреса: ul. Towarowa 25A, 00-869 Warszawa.

Контакти: +48 800 088 544, [email protected]. Гаряча лінія працює з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 19:00.

2. Фонд справедливості при Міністерстві юстиції Польщі. Надає невідкладну та безкоштовну допомогу жертвам злочинів, свідкам та їхнім родичам, у тому числі жертвам збройної агресії в Україні.

Адреса: Al. Ujazdowskie 11, 00-567 Warszawa.

Контакти: +48 222 309 900, [email protected]. Консультації надаються цілодобово англійською й українською мовами.

3. Пункти допомоги для шукачів притулку. Тут надається безкоштовна юридична, психологічна та медична допомога. Доступна за посиланням пошукова система дозволить обрати найближчий до вас пункт.

4. Юристи для України. Фейсбук-група об’єднує громадян України, які потребують юридичної допомоги, та польських юристів, готових надати її безкоштовно.

5. Юридичний портал для шукачів притулку з України. Тут українці можуть отримати інформацію щодо найпоширеніших запитань: перетину кордону, легалізації перебування, законодавчих змін, що стосуються українців та їх перебування у Польщі.

Наразі в Польщі налічується понад 1500 пунктів юридичної допомоги. Звернутися туди можуть як громадяни Польщі, так і іноземці, які проживають на території країни. Обрати пункт у потрібному місці можна за посиланням.