burger

Як отримати паспорт України за наявності лише паспорта радянського зразка

Опубліковано 22 Липня 2023 року, о 9:30

Серед осіб похилого віку, евакуйованих із зон бойових дій, зустрічаються ті, хто є нашими громадянами, але досі не отримували паспорт громадянина України, а мають лише документ радянського зразка. Звісно, вони мають наразі проблеми з отриманням соціальної допомоги.

Тож як діяти у цьому разі, роз’яснили у Державній міграційній службі.

• Оскільки кожен випадок індивідуальний, особі варто звернутися до територіального підрозділу ДМС із наявними документами. Їй буде надано консультації та роз’яснення щодо подальших дій.

• Якщо відомості про постійне проживання на території України станом на 24.08.1991 і проживання станом на 13.11.1991 не підтверджуються, особа може звернутися до суду для встановлення зазначених фактів і надалі пройти процедуру реєстрації особи громадянином України.

• Якщо в особи наявний паспорт і реєстрація місця проживання підтверджується станом на зазначені вище дати, то особа може звертатися до територіального підрозділу ДМС для оформлення паспорта громадянина України.

Важливо! Якщо особа є недієздатною, її інтереси обов’язково повинен представляти законний представник. Відповідно до законодавства, це може бути один із батьків, опікунів, піклувальників.