burger

З квітня у межах примусової евакуації до безпечних регіонів України переміщено 856 дітей

Опубліковано 4 Жовтня 2023 року, о 9:05

Йдеться про обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб дітей з їхніми батьками, особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками. Така евакуація була оголошена з деяких населених пунктів Донецької, Харківської та Запорізької областей у зв’язку з безпековою ситуацією. 

Зокрема, у межах трьох примусових евакуацій із 34 населених пунктів Донеччини до безпечних регіонів евакуйовано 524 дитини із супроводжуючими. Відповідні заходи проводяться з квітня поточного року. 

На Харківщині цьогоріч вже було проведено дві обов’язкові евакуації у примусовий спосіб дітей з їхніми батьками. Таким чином у квітні-травні із 17 населених пунктів Куп’янського району було евакуйовано 79 дітей. 

 

Крім того, у липні-серпні з міста Вовчанськ та 9 сіл Вовчанської міської територіальної громади Чугуївського району було переміщено 194 дитини. 

У серпні-вересні з селища міського типу Степногірськ Василівського району та 4 населених пунктів Пологівського району Запорізької області було евакуйовано 59 дітей із супроводжуючими особами. 

Зазначені рішення були ухвалені обласними військовими адміністраціями за погодженням з органами військового командування на відповідній території та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану з метою захисту дітей.