burger

На програму швидкої відбудови України необхідно до 15 мільярдів доларів

Опубліковано 9 Жовтня 2023 року, о 13:32

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Години запитань до Уряду у Верховній Раді. Цього року було профінансовано лише частину потреб, решта витрат переходить на 2024 рік.

Серед іншого переформатовано роботу Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. Тепер до її керівного комітету входять союзники із країн G7 та Європейського Союзу.

Одним із головних завдань платформи цьогоріч і наступного року є забезпечення фінансування проєкту відновлення. Загалом у 2023 році з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на ці цілі було виділено 62,3 мільярда гривень.

Зокрема, кошти спрямовані на роботи на об’єктах енергетики, будівництво водогонів, будівництво та відновлення об’єктів інфраструктури, на експериментальний проєкт комплексного відновлення шести населених пунктів, а також місцевим бюджетам для реалізації проєктів на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства.

Водночас триває активна робота з партнерами щодо наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок конфіскованих російських активів.

Також в Україні активно реалізовується запроваджена Урядом програма єВідновлення, на яку виділено 4,4 мільярда гривень. Для 16 тисяч українських родин вже погоджено виплати на ремонти осель.