burger

Звітуємо про пів року роботи Координаційного штабу з питань ВПО

Опубліковано 24 Жовтня 2023 року, о 9:05

Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб був створений рішенням Уряду 18 квітня 2023 року. Коордштаб очолює Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

У його засіданнях беруть участь представники центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської військових адміністрацій, міжнародних і громадських організацій та інші.

Цим штабом координуються питання соціального захисту ВПО, сприяння їх працевлаштуванню й інтеграції у приймаючі громади тощо.

За результатами роботи Коордштабу з питань ВПО було розроблено і прийнято низку урядових постанов. Зокрема:

• «Про координаційні центри підтримки цивільного населення»;

• «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»;

• «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб»;

• «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

На виконання цих рішень утворено Координаційні центри підтримки цивільного населення та Ради з питань ВПО при всіх обласних військових адміністраціях (ОВА). Крім того, наразі триває створення таких Рад та Коордцентрів на районному рівні й при органах місцевого самоврядування.

Також завдяки роботі Координаційного штабу з питань ВПО вже 22 ОВА затвердили комплексні регіональні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, у разі виникнення питань внутрішні переселенці можуть звертатися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за телефоном: (066) 813-62-39.