burger

ЮНІСЕФ – надійний партнер, з яким Україна продовжуватиме співпрацювати

Опубліковано 25 Листопада 2023 року, о 13:28

Таким був лейтмотив робочої зустрічі Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук із заступником виконавчого директора Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Тедом Чайбаном.

Обговорювали пріоритети співпраці у 2024 році. Одним із них залишається підтримка громад поблизу районів ведення бойових дій. Особливо дітей та їхніх родин.

Тед Чайбан висловив готовність його організації допомагати відновлювати території, реагувати на гуманітарні потреби, сприяти доступу дітей до освіти тощо.

Ірина Верещук запропонувала продовжити у наступному році співпрацю Мінреінтеграції, Міносвіти та ЮНІСЕФ щодо забезпечення ноутбуками дітей, які не мають змоги навчатися офлайн.

За її словами, цей проєкт добре зарекомендував себе цьогоріч. Діти із сільських громад деокупованих районів Харківщини та Херсонщини отримали 10 тисяч ноутбуків і тепер можуть повноцінно навчатися.

Серед інших важливих завдань є облаштування шкільних укриттів, відновлення водопостачання та підтримка центрів життєстійкості. Зокрема, на Харківщині ЮНІСЕФ допомагає реалізувати проєкти зі створення шести таких центрів. Вони з’являться у Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській, Красноградській, Валківській громадах.

Загалом наступного року на підтримку прифронтових регіонів ЮНІСЕФ планує виділити 450 мільйонів доларів.

«Нашу співпрацю ми завжди ставимо у приклад. Тому що ЮНІСЕФ ухвалює рішення швидко і гнучко. Адекватно до ситуації, яка склалася на прилеглій до лінії фронту території. Ми завжди радимося, досягаємо консенсусу і дотримуємося слова. Це важлива умова подальших успішних дій», – зазначила Віцепрем’єрка.