burger

На спеціальній нараді обговорили механізми протидії легалізації колаборантів за кордоном

Опубліковано 12 Січня 2024 року, о 11:45

Захід пройшов під головуванням Віцепремʼєр-міністра Ірини Верещук. У нараді взяли участь посадовці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Меджлісу кримськотатарського народу, Нацполіції, Державної міграційної служби та Служби безпеки.

Увагу зосередили на протидії легалізації за кордоном громадян України, які проживали на ТОТ і вчиняли злочини проти української державності.

З метою завчасного реагування на подібні спроби учасники наради домовилися посилити обмін інформацією між зацікавленими органами для скоординованої роботи в зазначеному напрямі.

Також було запропоновано створити робочу групу, яка працюватиме над удосконаленням законодавства в частині кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Зокрема, над питанням чіткого розмежування кваліфікації дій, які можуть мати ознаки колабораційної діяльності або пособництва державі-агресору.

«Колаборанти шукають можливості виїхати за кордон та легалізуватися, використовуючи українські документи. Маємо всіляко цьому завадити. Тому закликаю присутніх представників силового блоку та державних установ налагодити чітку комунікацію між відповідальними відомствами для завчасного виявлення таких випадків і належного реагування», – зазначила Ірина Верещук.