burger

Уряд розширює мережу Коордцентрів підтримки цивільного населення

Опубліковано 23 Лютого 2024 року, о 14:43

Йдеться про зміни до постанови від 9 травня 2023 року № 470, які сьогодні ухвалив Кабмін.

Вони передбачають утворення Координаційних центрів підтримки цивільного населення не лише при обласних та Київській міській військових адміністраціях, а й при районних військових адміністраціях.

Крім того, відтепер до складу Координаційного центру зможуть входити регіональні координатори Всеукраїнської програми психічного здоров’я в Україні.

Також документом передбачена можливість створення при Коордцентрах робочих груп. Їхній персональний склад буде затверджуватися розпорядженням голови військової адміністрації.

Такі зміни забезпечать оптимізацію функціонування Коордцентрів, а також сприятимуть більш ефективній взаємодії з органами виконавчої влади, правоохоронними й іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, представництвами в Україні міжнародних гуманітарних організацій. Зокрема, задля вирішення питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги постраждалому населенню.

Нагадаємо, протягом 2023 року за ініціативи Мінреінтеграції було створено мережу з 996 Координаційних центрів на різних рівнях. Їхня діяльність спрямована на координацію надання допомоги постраждалому населенню, зокрема ВПО, ветеранам та членам їхніх сімей, дітям, людям похилого віку.