burger

Навчальні програми та підручники для українських шкіл за кордоном – нагальна потреба

Опубліковано 8 Квітня 2024 року, о 16:02

Цю проблематику озвучили учасники спеціальної наради під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про шкільну освіту українців у Республіці Польща.

Міносвіти спільно з державною установою «Український інститут розвитку освіти» розробили адаптовані програми щодо вивчення української мови, літератури, історії та географії у закладах загальної середньої освіти.

Так, відповідні методичні рекомендації з української мови вже розміщені на сайті МОН. Рекомендації з інших трьох предметів були розроблені пізніше, тому наразі готується наказ щодо їх затвердження.

Також під час наради було наголошено на потребі розроблення програм з української мови як іноземної.

Віцепрем’єрка доручила відповідальному відомству створити робочу групу задля прискорення питання затвердження програм українознавчого компонента, а також проконсультуватися із представниками закладів освіти в Польщі щодо особливостей таких програм.

Крім того, говорили про потребу в підручниках. Очільниця Мінреінтеграції спільно з МОН активно комунікуватимуть із міжнародними партнерами щодо виділення коштів для цього.

«Першого вересня тисячі українських дітей за кордоном підуть до школи. Тоді особливо гостро постануть питання щодо того, як вони здобуватимуть освіту. Тому ми маємо вирішити ці питання максимально оперативно», – зазначила Ірина Верещук.