burger

Нерухомість громадян на ТОТ: урядовці напрацьовують спрощення процедури підтвердження права власності

Опубліковано 27 Червня 2024 року, о 9:58

У багатьох переселенців, які виїхали з тимчасової окупації на підконтрольну уряду територію, залишилася на ТОТ нерухомість. Серед них є і ті, чиє житло на ТОТ було знищено внаслідок бойових дій.

У майбутньому переселенці, майно яких на ТОТ було знищено, можуть претендувати на відшкодування за втрачене житло коштом майбутніх репарацій, які рф має виплатити за всі руйнування і злочини.

Для цього їм треба внести відомості про таке житло до Реєстру збитків. Проте процедура може ускладнитися, якщо переселенці не можуть належним чином підтвердити право власності на свою нерухомість на ТОТ через втрату правовстановлюючих документів або з інших причин.

Відповідне питання стало предметом обговорення під час нещодавньої наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Зокрема, проблема полягає в тому, що підтвердження права власності на майно, яке залишилося на ТОТ, унеможливлюється через відсутність доступу до документів місцевих БТІ у громадах на територіях, які перебувають у тимчасовій окупації.

Віцепрем’єрка доручила Міністерству юстиції, Держгеокадастру та іншим відповідальним відомствам запропонувати механізми, які дозволять спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ. Це дасть змогу ВПО відновити правовстановлюючі документи та внести відомості про зруйноване житло на ТОТ до Реєстру збитків.

«На ТОТ ворог знищив тисячі будинків і квартир. Ми повинні допомогти переселенцям із підтвердженням права власності, щоб вони в подальшому могли претендувати на відшкодування з російських репарацій», – зазначила Ірина Верещук.