Іноземці або особи без громадянства, які є кореспондентами або представниками іноземних засобів масової інформації та планують отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні з метою здійснення своєї професійної діяльності (далі – іноземні журналісти) мають отримати подання від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції).
Подання від Мінреінтеграції є необхідним документом при подачі звернення до територіального органу Державної міграційної служби про видачу (обмін) посвідки на тимчасове проживання в Україні для іноземних журналістів.
Процедура отримання подання від Мінреінтеграції.
1. Іноземний журналіст подає до Мінреінтеграції лист від іноземного засобу масової інформації, в якому він працює.
Вимоги до листа від іноземного засобу масової інформації:
1) Лист викладається за шаблоном Мінреінтеграції або в довільній формі, але з обов’язковим зазначенням таких відомостей:
– повна назва та вид (наприклад, газета, телерадіокомпанія, інформаційне агентство тощо) іноземного засобу масової інформації;
– прізвище, ім’я, по-батькові іноземного журналіста українською мовою та мовою відповідно до паспортних даних (важливо – перевіряти правильність відомостей, так як при наявності будь-яких неточностей, територіальний орган Державної міграційної служби не приймає подання Мінреінтеграції);
– громадянство, дата народження іноземного журналіста;
– відомості про паспорт іноземного журналіста – номер паспортного документа, дата видачі та до якого моменту чинний (важливо – інформація має бути саме про той паспорт, який буде подаватись до територіального органу Державної міграційної служби);
– посада в іноземному засобі масової інформації.
В додаток до листа надається копія паспортного документа іноземного журналіста.
Також в листі обов’язково зазначається:
– посилання на частину 11 статті 5 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”;
– мета оформлення клопотання – видача посвідки на тимчасове проживання вперше чи її обмін;
– територіальний орган Державної міграційної служби, в який планується подача звернення про видачу (обмін) посвідки на тимчасове проживання (якщо невідомо, то назва міста, в якому знаходиться територіальний орган Державної міграційної служби).
Вимоги до оформлення листа від іноземного засобу масової інформації:
– оформлюється на офіційному бланку іноземного засобу масової інформації;
– підписується керівником іноземного засобу масової інформації або іншою уповноваженою особою;
– скріплюється печаткою (за наявності).
Важливо!
Підпис керівника чи уповноваженої особи на листі має бути оригінальним – ксерокопії листа не приймаються до розгляду.
Мінреінтеграції не несе відповідальність за повноту та достовірність інформації у листі іноземного засобу масової інформації.
Яким чином можливо подати лист Мінреінтеграції?
- шляхом залишення листа в скриньці для вхідної кореспонденції за адресою: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186.
- електронною поштою – шляхом надсилання скан-копії листа на електронну адресу [email protected] (в копії зазначається:[email protected]).
Важливо!
Якщо лист іноземного засобу масової інформації надсилається на електронну адресу, то при отриманні подання Мінреінтеграції іноземний журналіст чи його представник зобов’язані передати оригінал листа іноземного засобу масової інформації. В іншому разі, подання Мінреінтеграції особам без наявності оригіналу листа іноземного засобу масової інформації не видається.
2. У разі дотримання всіх вимог щодо оформлення листа іноземного засобу масової інформації, Мінреінтеграції готує подання територіальному органу Державної міграційної служби стосовно видачі/обміну посвідки на тимчасове проживання в Україні іноземному журналісту.
3. Як отримати подання Мінреінтеграції?
Особисто – Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186 (за умови попереднього погодження за тел. (044) 355-14-68 або за електронною адресою [email protected]);
Поштовим відправленням – у разі попереднього повідомлення адреси отримувача (виключно за умови попереднього надходження до Мінреінтеграції оригіналу листа від іноземного засобу масової інформації);
Уповноваженим представником – за умови надання особою підтвердження повноважень на представництво інтересів іноземного журналіста або іноземного засобу масової інформації (представництва іноземного засобу масової інформації в Україні).
Додаткова інформація.
Послуга надається безоплатно.
Дана процедура не поширюється на іноземців чи осіб без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування в українських засобах масової інформації.
Нормативно-правові документи:
Закон України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”
Консультації:
За номером тел. (044) 355-14-68 або за електронною адресою [email protected]
Адреса Міністерства:
Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186
Обов’язково повідомити завчасно про свій візит за електронною адресою [email protected] або за номером тел. (044) 355-14-68.