burger

До уваги громадян! Відповіді на найактуальніші питання, які виникають у осіб, що перетинають КПВВ

Опубліковано 31 Грудня 2021 року, о 15:04

29 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України за ініціативи Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук спростив процес перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя і виїзду з них (КПВВ).

Постанова, якою внесено відповідні зміни, набрала чинності 31 грудня 2021 року.

Відтак, від сьогодні скасовано вимогу щодо обов’язкового встановлення мобільного додатка електронного сервісу Вдома.

У зв’язку з численними зверненнями громадян, підготовлено відповіді на найбільш актуальні питання, які виникають у осіб, що перетинають КПВВ.

  1. Чи потрібно встановлювати мобільний додаток Вдома при перетині КПВВ?

Ні, не потрібно. З 31 грудня відповідна вимога скасована.

  1. Чи обов’язково проходити тестування на COVID-19 при перетині КПВВ?

Ні, вимога щодо проходження тестування відсутня. Однак звертаємо увагу, що на території України діють карантинні обмеження для всіх громадян, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236, зокрема, необхідність мати оформлений на порталі Дія або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації, або іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або документ про отримання однієї дози вакцини, або Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз або сертифікат на підставі одужання під час поїздок автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом міжобласного сполучення тощо.

  1. Що робити, якщо особа отримала позитивний результат тестування на COVID-19 після перетину КПВВ?

Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236, особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації, підлягають самоізоляції. Такі особи можуть пройти самоізоляцію на контрольованих Україною територіях, або повернутись на тимчасово окуповані території. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.

Відповідно до стандартів надання медичної допомоги хворим на COVID-19, затверджених МОЗ, позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. В такому випадку ці особи мають звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, для відбору зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, та у разі позитивного результату, здійснення клінічного спостереження, своєчасної медичної допомоги та запровадження протиепідемічних заходів.

Відтак, особа, яка має позитивний результат тестування може пройти самоізоляцію під наглядом лікаря, а у випадках гострого перебігу захворювання підлягає госпіталізації.