Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023

130 млн гривень буде спрямовано на реінтеграцію молоді з ТОТ

Опубліковано 21 Квітня 2021 року, о 10:45

Відповідну бюджетну програму «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» було затверджено сьогодні, 21 квітня 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Головним розпорядником коштів визначено Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  України.

«Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Міністерства. Сьогодні ми закладаємо процеси, які безумовно впливатимуть на миробудування в майбутньому. Освіта є основою національної безпеки. Тому, формуючи та реалізуючи політику по відношенню до молоді з ТОТ ми, в першу чергу, враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України. Заради спільної ідеї, заради майбутнього України, ми рухаємось вперед», - сказала заступниця Міністра Інна Драганчук.

Зокрема, передбачається, що ці бюджетні кошти будуть спрямовані за такими напрямами:

1) підготовка, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти молоді, яка у поточному навчальному році завершила здобуття повної загальної середньої освіти і проживає на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів, розташованих на лінії дотику, тимчасово окупована АР Крим та м. Севастополь (в частині оплати послуг з організації та проведення підготовчих курсів, оплати проживання у гуртожитках та виплати під час навчання на підготовчих курсах стипендії у розмірі двох прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, організації та проведення заходів психологічного, культурно-освітнього, спортивного спрямування протягом часу навчання на підготовчих курсах та інших витрат, пов’язаних з організацією підготовчих курсів);

2) організація та виконання програм, реалізація проєктів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді;

3) організація та виконання програм, спрямованих на збереження, дослідження, розвиток та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей, історії, мов, літератур, різних видів та жанрів мистецтв, зокрема корінних народів України;

4) організація та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, реалізація проєктів, здійснення культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, у тому числі фестивалів, змагань, спрямованих на інтеграцію молоді;

5) організація та проведення консультацій, конференцій, форумів та засідань за круглим столом, у тому числі із залученням українських та міжнародних експертів, з метою формування та реалізації політики безпечної реінтеграції молоді тощо.

Дана бюджетна програма сприятиме розв'язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з ТОТ переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

Реалізація відповідної бюджетної програми, зокрема, здійснюватиметься в рамках Національної молодіжної стратегії до 2030 року, затвердженої Указом Президента України від 12 березня 2021 року № 94/2021.

Нагадаємо, що цьогоріч Мінреінтеграції планує запустити пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з ТОТ зі стипендіальним забезпеченням.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин