Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022

«Назвати Крим анексованим - помилково», - Резніков

Опубліковано 28 Жовтня 2020 року, о 12:32

Віцепрем‘єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков наголосив, що український півострів не анексовано - Крим, як і частина Донецької і Луганської областей України, - тимчасово окуповано РФ.

«Я вкотре закликаю публічних і громадських діячів, їхні пресслужби, ЗМІ, експертів і просто дописувачів, коректно використовувати дефініції. Ані Україна, ані увесь цивілізований світ не визнає анексію Криму. Так, була спроба анексії, саме спроба, але де-юре і де-факто півострів тимчасово окупований РФ - Україна і увесь світ визнає цю територію, як тимчасово окуповану. Власне, це визначено і Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». І український півострів, як і окуповані Луганщина з Донеччина, я впевнений, невдовзі повернеться під контроль Уряду України», - наголосив Резніков.

Варто розуміти, що «анексія» передбачає зміну суверенітету, тобто - правового статусу території, і використання цього терміну по відношенню до українського півострова є некоректним й категорично помилковим.

При цьому, «окупація» – є тимчасовим явищем, яке не передбачає зміни суверенітету над територією. Окупація передбачає низку зобов’язань країни-окупанта, зокрема, у галузі дотримання прав людини.

«Отже, при посиланні на АР Крим та м. Севастополь коректним є використовувати словосполучення «тимчасово окуповані території» як і у випадку окремих районів Донецької та Луганської областей України», - підсумував Резніков.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин