Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

ОБСЄ та FSD провели тренінг з навчання тренерів щодо інформування про мінну небезпеку

Опубліковано 15 Червня 2021 року, о 07:00

У період з 7 по 11 червня на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС у Харківській області за організації Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Швейцарського фонду з протимінної діяльності в Україні (FSD) відбувся тренінг з підготовки тренерів на тему «Інформування про мінну небезпеку». Учасниками заходу стали представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також Міністерства оборони України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту.

Спікерами заходу виступили фахівці у сфері протимінної діяльності від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Швейцарський фонд з протимінної діяльності в Україні (FSD), Женевський міжнародний центр гуманітарного розмінування (GICHD).

Тренінг присвятили вивченню розвитку протимінної діяльності в світі, основним її напрямкам та компонентам, а також методам та правилам інформування про мінну небезпеку. Крім того, учасники поглибили знання про вибухонебезпечні предмети, ознайомившись із ними у реальних умовах на навчальному полігоні. До того ж у межах тренінгу було передбачене навчання технологіям обстеження та розмінування ділянок.

Після завершення заходу учасники отримали сертифікати тренерів з інформування про мінну небезпеку.

Окремо інформуємо, що Мінреінтеграції регулярно проводиться інформаційно-роз’яснювальна, агітаційна робота серед населення різних вікових категорій щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Особлива увага приділяється мешканцям, що проживають та працюють у громадах Донеччини та Луганщини, які межують з тимчасово окупованою територією. Зокрема, систематично проводяться тренінги з мінної безпеки серед населення та поширюються інформаційні матеріали на цю тему для різних вікових груп. Так, у 2020 році було виготовлено понад 30 тис. одиниць посібників у вигляді тематичних розмальовок для дітей 1-4 класів та щоденників для учнів 5-9 класів, що спрямовані на забезпечення необхідного рівня знань і практичного навчання з питань мінної безпеки. Також розроблено та виготовлено 8 тис. одиниць навчальних посібників – книг у вигляді коміксів для учнів середньої школи.

Крім того, виготовлено та розповсюджено 2432 одиниці попереджувальних (маркувальних) знаків «Небезпечно міни!» для позначення територій поблизу контрольних пунктів в’їзду-виїзду в населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Мінреінтеграції також розробило спеціальний відеоролик, який містить базові правила безпечної поведінки та допоможе вберегти життя під час виявлення мін.

Додамо, що у 2021 році державним бюджетом України передбачено 5 млн грн на протимінну діяльність.