Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021

Олексій Резніков і Олє Егберг Міккельсен  обговорили співпрацю України і Данії по програмі Danida Business Finance

Опубліковано 17 Вересня 2021 року, о 14:56

Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккельсеном, в рамках якої сторони обговорили реалізацію програми Danida Business Finance в Україні.

Програма Danida Business Finance в Україні реалізується в цілях розвитку стабільної та успішної України і передбачає надання безвідсоткових позик на реалізацію низки проєктів. Зокрема, мова йде про проєкти, пов’язані з реінтеграцією тимчасово окупованих територій України та розвитком інфраструктури прилеглих до них територій.        

«Було визначено кілька пріоритетних сфер, в яких відбиратимуться проєкти для фінансування в рамках програми. Це відновлювальна енергетика, енергоефективність, теплопостачання, водопостачання та очищення води. Враховуючи всі втрати, які зазнали Донеччина і Луганщина через збройну агресію Росії та окупацію нею частин областей, знищення підприємств, доведення до критичної екологічної ситуації, знищення комунікацій - ці сфери є нагальними для розвитку. Я вдячний нашим датським друзям за підтримку України в цілому та наших громадян, які страждають від дій Рф. Всі проєкти будуть реалізовані для забезпечення елементарними потребами наших громадян і, звісно, підприємств», - наголосив Олексій Резніков.

Проєкти реалізовуватимуться на територіях Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей.

Мінімальна вартість проєктів – 13,5 млн євро, максимальна – 100 млн євро і більше.

Термін реалізації - до 10 років.

Станом на сьогодні Мінреінтеграції в установленому законодавством порядку створило Комісію з відбору проєктів.

Довідково. 23 липня 2020 року набрала чинності Рамкова Угода між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні, яка була підписана 14 березня 2019 року.