Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022

Стратегія економічного розвитку Донбасу передбачає трансформацію вугільних регіонів до 2030 року

Опубліковано 07 Вересня 2021 року, о 10:28

Трансформація вугільних регіонів Донецької та Луганської областей та пом’якшення її соціальних наслідків є одним із ключових завдань Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в рамках реалізації Стратегії економічного розвитку зазначених областей на період до 2030 року. Про це розповіла генеральний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції міністерства Марта Бухтіярова під час Форуму місцевого розвитку, який відбувся 3 вересня 2021 року у Трускавці.

Так, під час дискусійної панелі обговорювалися перспективи розвитку вугільних регіонів у контексті реінтеграції окупованих територій, а також про можливі  способи їх трансформації.

Представники вугільних регіонів під час дискусії наголосили, що важливо врахувати думку громад і спільно розв'язувати питання вугільних територій, а також залучати інвестиції для підтримки нових видів економічної діяльності.

Своєю чергою, Марта Бухтіярова зазначила, що Мінреінтеграції в рамках реалізації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року виділило окремим заходом трансформацію вугільних регіонів та пом’якшення її соціальних наслідків. В контексті цієї роботи передбачається модернізація прибуткових шахт, приватизація або екологічне закриття решти шахт та соціальна реконверсія мономіст.

«Міста повинні бути готові до закриття шахт, а Уряд, своєю чергою, повинен їм допомогти підготуватись, щоб весь тягар трансформації не впав на «плечі» територіальних громад. Однак ми не повинні забувати, що закриття шахти це не лише про шахтарів, це і про величезну соціальну та обслуговуючу інфраструктуру. Пом’якшення трансформації можливе лише при забезпеченні економічного розвитку цих територій», - додала вона.

Наприкінці заходу, представники вугільних регіонів висловили свою готовність та відкритість до партнерства з урядом та міжнародними організаціями, щоб у найближчій перспективі розпочати втілення масштабних, але необхідних змін.