Наприклад, 05.12.2021
Наприклад, 05.12.2021
Наприклад, 05.12.2021
Наприклад, 05.12.2021
Наприклад, 05.12.2021

Уряд спростив для ВПО пов’язані з отриманням водійських прав та реєстрацією транспортних засобів процедури

Опубліковано 02 Червня 2021 року, о 12:29

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 2 червня 2021 року вніс зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами та Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

Відповідні зміни передбачають, що громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб, у яких в паспорті громадянина України відсутні відомості про зареєстроване місце проживання, надано можливість отримувати посвідчення водія та допуск до керування транспортними засобами, а також здійснювати державну реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з обліку транспортних засобів.

До цього, якщо були відсутні відомості про зареєстроване місце проживання в документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або Єдиному державному демографічному реєстрі, ВПО були позбавлені такої можливості.

Враховуючи те, що наразі зареєструвати місце проживання на тимчасово окупованих територіях України неможливо, зазначені зміни дозволять отримати вказані послуги, просто користуючись довідкою ВПО.

Окрім того, нагадаємо, що на засіданні 26 травня 2021 року, Кабінет Міністрів вніс зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, від 4 червня 2015 р. № 367 і від 17 липня 2019 р. № 815.

Таким чином, у разі втрати реєстраційного документа на транспортний засіб або непридатності його для подальшого користування власник транспортного засобу або особа, що експлуатує такий транспортний засіб на законних підставах, або їх уповноважені представники можуть здійснити одноразовий виїзд на цьому транспортному засобі з тимчасово окупованої території на підставі копії реєстраційної картки транспортного засобу, яка підтверджує державну реєстрацію цього транспортного засобу на території України.

Копію реєстраційної картки громадяни можуть отримати у територіальних сервісних центрах МВС.

 Ці зміни стосуються транспортних засобів, що належать до категорій А1, А, В1, а саме мопедів, мотоциклів та легкових автомобілів.