Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Вибори до держдуми Рф на тимчасово окупованих територіях України незаконні і їх результати не можуть бути легітимними

Опубліковано 17 Вересня 2021 року, о 17:28

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  рішуче засуджує початок проведення незаконних виборів до державної думи федеральних зборів Російської федерації на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, організації участі в таких діях осіб, що проживають на території українського півострова та на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях України.

Україна неодноразово заявляла про невизнання результатів проведення російських виборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя — про це йдеться, зокрема, у заявах Верховної Ради України від 20 вересня 2016 року, 22 березня 2018 року, 17 липня 2020 року та 30 вересня 2020 року. 

Варто відзначити, що до складу Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації входять 450 депутатів, які обираються за змішаною виборчою системою. Таким чином за результатами неправового проведення виборів на тимчасово окупованих територіях буде обрано 225 депутатів по федеральному округу і 4 депутати по одномандатних округах, тобто 229 депутатів — більшість від конституційного складу Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації. Тобто більшість депутатів буде обрано в протиправний і  нелегітимний спосіб, що зробить результати виборів юридично нікчемними, а склад Державної Думи — неповноважним.

Відтак, за загальним принципом права - «Jus ex injuria non oritur» (Право не може виникнути з правопорушення), вибори до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації восьмого скликання, їх результати і правові наслідки та, відповідно, склад, повноваження, акти та рішення Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації восьмого скликання будуть також нелегітимними.

Вивезення громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і примусово набули громадянство Російської Федерації, на територію Російської Федерації через непрацюючі пункти пропуску є порушенням українського законодавства та актом примусу з боку держави-окупанта. 

Мінреінтеграції всебічно підтримує позицію МЗС України та вважає агітаційну діяльність російських депутатів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і триваючу незаконну паспортизацію політикою, спрямованою на підрив мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, черговим демонстративним прикладом відходу Росії від своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей та підсумків Паризького саміту лідерів Нормандської четвірки та продовженням грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Наголошуємо, що законами України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» встановлено, що будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованих територіях та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий такими органами та/або особами є недійсним і не створює правових наслідків.

Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, насамперед щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), Статуті Ради Європи, Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештському меморандумі) та інших двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорах, сторонами та учасниками яких є Україна та Російська Федерація.

Окремо звертаємо увагу на те, що у грудні 2020 р. Генеральна асамблея ООН своєю більшістю схвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів", в якій наголошується, що захоплення Криму є незаконним і ці території мають бути негайно повернуті Україні, та резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна», якою Генасамблея ООН визнала незаконними Російські органи влади в Криму.

Ми уважно спостерігаємо за всіма діями Російської Федерації, її окупаційних сил та окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях України.

Всі організатори та учасники протиправних дій з проведення виборів до Державної Думи на тимчасово окупованих територіях України будуть встановлені. Україна застосовуватиме повний спектр заходів, включаючи санкційні обмеження, з метою притягнення до відповідальності усіх винних у порушеннях.